Каква Е Оваа Ситуација - Игор Џамбазов* - Гол Човек (CD)

Posted on by Kigaktilar

9 Replies to “ Каква Е Оваа Ситуација - Игор Џамбазов* - Гол Човек (CD) ”

  1. Кафе книжарницата „Три“ беше местото каде денеска се случи промоцијата на новата книга на Игор Џамбазов наречена „Умрен човек“.Сосема очекувано, таму се собраа неговите најголеми обожаватели кои имаа можност.
  2. Откако синоќа голем дел од медиумите објавија дека нашиот познат актер и шоумен, ТВ водител, музичар, писател, режисер на музички спотови и текстописец Игор Џамбазов доживеал инфаркт и итно е.
  3. Екипата на естрадниот ТВ магазин „Бекстејџ“ направи интервју со македонскиот шоумен Игор Џамбазов, а кога тој ќе се најде пред камера и микрофон, тогаш е .
  4. Игор Џамбазов - “Гол Човек“. 34 илј. допаѓања. Автобиографско дело на најпознатиот македонски Шоумен - Игор Џамбазов.
  5. Игор Џамбазов имаше созреана катаракта на левото око, за која без многу размислување ја довери на мајсторските раце на д-р Билјана Костовска.
  6. Тоа беше и сè уште е многу духовит човек. Знаеше да заебава, ама знаеше и да прима заебанции на својот цех.
  7. Еден од омилените ликови на македонската публика, за многумина култниот градски човек, Игор Џамбазов, во последниот период често на Фејсбук преку видео пораки и .
  8. Игор Џамбазов беше најновиот гостин во емисијата „Еден на еден“, која многумина овој пат ја следеа до последен здив Игор Џамбазов бе.
  9. За работи што можеби ги знаевте, но можеби и не - непосреден и искрен. Игор Џамбазов. Во книгата пишувате: „Дојде време кога голиот човек стана облечен“. Време ли беше?-Време е.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *